مستقر در ماه

دزدها

پنجشنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۳، ۰۷:۲۲ ق.ظ
دختری مستقر در ماه - دزدها

هیچ وقت به جنس گران خریدن اعتقادی نداشته ام. به جز بعضی اجناس خاص مثل کفش، که ارزان بودنش به دلیل غیراستاندارد بودن به بدن آسیب میزند، سعی میکنم بیشتر اجناس دیگر را (اکثرا لباس) ، دنبال آف خورده هایش، یا مناسب ترین قیمتش باشم. به نظرم اجناسی مثل مانتو،بلوزهای مجلسی،روسری،کیف و... نیازی نیست حتما پول زیادی بابتشان داده شود. به اجناس مارک هم اعتقادی ندارم. همیشه با خودم فکر میکنم مگر من این کیف را چقدر میخواهم استفاده کنم که اینقدر پول به خاطرش از دست بدهم. فکر میکنم خرید تعدادی اجناس با قیمت مناسب، بهتر از خرید فقط یک جنس آن هم با قیمت گزاف است.

شهر ما سرگردنه است. از لحاظ قیمت ها میگویم. مرکز استانمان هم همینطور. فروشنده ها هیچ رحم و مروتی ندارند. اجناس نه چندان لوکسشان را با قیت چند برابر ِ اصلی آن می فروشند و فکر هم نمیکنم وجدانشان اندکی هم ناراحت شود. من مطمئنم دو عدد کیفی را با مبلغ ناچیز سی هزار در مشهد خرید؛ در شهر خودمان، با پرداخت همین مبلغ، نمیتوانستم حتی یک نصفه کیف هم بخرم. همینطور روسری مجلسی هایی که مادرم در مشهد 11 هزار خریداری کرد، در مغازه های ما حداقل30-25 هزار هست. در چند روز پیش، در کمالل ناباوری ، تکه ای لباس را در شهر خودمان، در سبد آف خورده ها، با قیمت 5 هزار خریدم. در خانه دیدم که قیمت قبلی آن 17 هزار بوده! یعنی بیش از 3 برابر قیمت اصلی ، فروش می شده است!

همین فروشندگان بی وجدان باعث شده اند که پول ما هیچ ارزشی نداشته باشد. اجناسی را که میتوانند خیلی مناسب تر بفروشند و سود حلالی هم دشته باشند، با قیمت چند برابر اصلی می فروشند و ککشان هم نمیگزد. همان روز که کلاس خوشنویسی ثبت نام کردم، رفتم تا قلم و جوهر بخرم.گفته بودم خوبش را بده. بعد آمده بودم دواتم را پر کنم، اما بعدش در اوج تعجب دیدم که اثر آن مرکب بر کاغذم، فقط خط خاکستری بسیار کمرنگی است. دوباره از لوازم التحریری شهر، مرکب با جنس دیگری خواستم، نتیجه همان بود. استادم گفت این ها مرکب های فاسد شده را می فروشند و مرکب اصل دیگر در مغازه ها کمتر پیدا می شود. این در حالی است یادم می آید دوران راهنمایی خودمان، همان مرکب ها با جعبه های زشت که با قیمت ارزان در مغازه ی محله می خیریدیم، بسیار مرغوب و پر رنگ بود.

از قیمت لوازم تزئینی و خوراکی هم بگذریم.

کاش نظارتی بود.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">